Emlakjet

Çekmeköy Soğukpınar Mahallesi Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu
search
Soğukpınar Mahallesicancel
Çekmeköycancel
İstanbulcancel
homeInfo
Arama kriterlerinize uygun başka ilan bulamadık. Kriterlerinize benzer ilanlara göz atabilirsiniz.
Benzer İlanlar

Soğukpınar Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Soğukpınar Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Çekmeköy Soğukpınar Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Soğukpınar Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Soğukpınar Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Soğukpınar Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Çekmeköy ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakasında konumlanmıştır. Soğukpınar Mahallesi’nin etrafında Ümraniye, Sultanbeyli ve Avcılar gibi semtler mevcuttur. Mahallenin etrafında Reşadiye Mahallesi, Nişantepe Mahallesi ve Polonez Mahallesi ve benzeri yerler vardır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler mevcuttur. Mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumları arasında İstinye Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü yer almaktadır. Fatih Cami, mahallede bulunabilecek dinî mekânlardan bir tanesidir. Kızılay Kan Merkez, mahallede yer alan önemli yerler arasında bulunmaktadır.

Soğukpınar Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Çekmeköy Soğukpınar kiralık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Soğukpınar Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Soğukpınar Mahallesi, 0-6 kodlu karayoluna yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Taşdelen – İmes / Ümraniye: 131T numaralı otobüs hattı,
  • Dudullu – Taşdelen – Abdurrahmangazi bölgeleri arasında sefer yapan minibüs hattı.

Soğukpınar Mahallesinin içinde ya da etrafında bulunan toplu taşıma duraklarından bazılarının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Soğukpınar durağı,
  • Cemre Sokak durağı.

Soğukpınar Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Soğukpınar Mahallesinde toplam 8.478 kişi yaşamaktadır. Mahallede ortalama bir ev 98 metrekaredir. Ortalama bir Soğukpınar kiralık ev 882 Türk Lirasıdır.

İstanbul Çekmeköy sahibinden kiralık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.