Altyapı ve Tünel Teknolojileri fuarı ilk kez Türkiye'de

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı "Tunnel Expo Turkey", tünel açma makineleri ve delme patlatma sistemleri gibi sistemlerin tek bir adreste tanıtılacağı platform olacak. 28-31 Ağustos 2014 tarihlerinde gerçekleşecek, 4 gün boyunca Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde, 9-10 ve 11. hollerde yer alacak.

Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı "Tunnel Expo Turkey" de Türkiye'de ilk defa t ünellerde kullanılan led aydınlatma sistemleri, üretilen beton donatıcı çelik teller, dikkat çeken tünellerde kullanılan 'multiplan' tünel ve mebran sistemlerine kadar birçok yeni teknoloji Türkiye pazarında tanıtılacak.

Altyapı ve Kazısız Teknolojiler İhtisas Fuarı "NO DIG TURKEY" de Türkiye'de hatta dünyada ilk denilebilecek "Su Kayıp ve Kaçakların Tespitine Yönelik" debi-basınç-gürültü-sıcaklık parametrelerini aynı anda tek bir sensör ile ölçebilen ileri teknolojiler Türkiye'de ilk defa sergilenecek. Ayrıca; alt yapı anlamında uygulanacak kazısız sistemlerin geliştirdiği borular, patlamaya karşı bir teknolojiyle geliştirilmiş boru içi görüntüleme sistemleri fuarda yer alacak ürünler arasında.

A’dan Z’ye Tünelcilik Eğitimi

Tünelcilik faaliyetlerinin öne çıktığı ülkelerden biri olan Türkiye, bu alanda önemli çalışmalar yapıyor.

Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı "Tunnel Expo Turkey" kapsamında, TÜNELDER desteği ile Tünelciliğin A’dan Z’ye yapılışını ve öneminin vurgulanacağı kısa bir eğitim düzenlenecek. Eğitim programında; Tünel tasarımının temel ilkeleri, karşılaşılan sorunlar, yeni teknolojiler gibi ana konular, sektörün önde gelen temsilcileri ve akademisyenleri tarafından tartışılacak ve bilgi alışverişinde bulunulacak.

Bir Damla Suyun Dahi Servet Sayılacağı Günler Yaklaşıyor

NO DIG TURKEY Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Fuarı çerçevesinde de artan kuraklık tehlikesine karşı, "Su Kayıp Kaçakları Türkiye Forumu" düzenlenecek. Bakanlık, su idareleri, valilik ve belediyeler tarafından desteklenen foruma, başta alanında yetkili isimler olmak üzere, yüzlerce katılım bekleniyor.

Emlak Jet Haber

0 Takipçi