/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eskişehircancel

Eskişehir Kiralık Daire

araması için 197 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Eskişehir Kiralık Daire Seçeneklerini İncelerken Bilinmesi Gerekenler

 

Yaşadığımız veya yaşamayı planladığımız İl veya ilçeye ait belli özellikler ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Bir çoğumuz bu konuda yeterli bilgiye sahip değiliz. Bu sebeple Eskişehir kiralık daire ilanlarını incelerken aynı zamanda Eskişehir’e ait iklim, yüzölçümü, ekonomik yapı ve Eskişehir’in ilçeleri gibi bir takım genel özellikleri sizler için bir araya getirdik.

 

Sündiken Dağları ve Kuzeyden Bozdağ, batıdan Türkmen Dağı, doğudan Orta Asya Vadisi, güneyden Emirdağ gibi doğal sınırlarla çevrili olan ve İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeybatısında bulunan Eskişehir’in yüzölçümü yaklaşık 13.653 kilometre karedir. Bu alanı göz önünde bulundurulduğunda Eskişehir, Türkiye topraklarının neredeyse %1.8' ini kaplamaktadır.

 

Eskişehir’de Ulaşım İmkanları Nasıldır?

 

Eskişehir kiralık daire arayanların en fazla merak ettikleri konuların başında ulaşım imkanlarının neler olduğu sorusu geliyor. Son derece gelişmiş olan Eskişehir’de ulaşım Havayolu, demiryolu ve kara yolu ile kolaylıkla hem il içerisinde hem de başka illere rahatlıkla sağlanabiliyor.

 

Eskişehir İlinin İklimi Nasıldır?

 

Eskişehir; yükseltileri, denize olan uzaklığı, coğrafi şartları ve yeryüzü şekilleri gibi nedenlere bağlı olarak kara iklimi özelliğine sahip bir ildir. Eskişehir’de genellikle yazlar açık ve az bulutlu, kışlar da kar yağışlı ve parçalı bulutlu geçmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 10.9°’dir. Yılın en soğuk ayı ise aylık ortalamaya göre -2 derece ile ocak ayıdır.

 

Eskişehir İlinin Ekonomik Yapısı Nasıldır?

 

Eskişehir’de yaşayan halkın temek geçim kaynakları ilçelerde tarım il merkezinde ise sanayidir. Ekonomik gelişmişlik sıralamasında Eskişehir 81 İl içerisinde 6. Sıradadır.

 

Eskişehir İlinin İlçeleri Nelerdir?

 

Eskişehir kiralık daire sahibinden veya emlakçıdan seçeneklerini incelerken işinizi daha fazla kolaylaştırabilmek için ilk olarak hangi ilçede yaşamak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Çok fazla emek ve zaman harcamadan aradığınız evi bulabilmeniz için sizlere Eskişehir İlinin İlçeleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

 

 • Eskişehir’in Mahmudiye İlçesi: İlçe halkının en önemli geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. İlçe Osmanlı dönemi zamanında daha fazla önem kazanmış ve orduya at yetiştiren ahırın da kurulması ile daha da gelişmiştir. Nüfusu Nüfusu : 8.654 olan Eskişehir Mahmudiye kiralık daire seçenekleri için ilanlarımıza göz atabilirsiniz.

 

 • Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi: Batıda Çifteler ve Mahmudiye, güneyde Konya ve Afyon, kuzeyde Beylikova ve Mihalıççık, doğuda Günyüzü ve Ankara ile çevrili olan Sivrihisar İlçesinin nüfusu 23.423’tur. İlçe halkının en önemli geçim kaynağı ise Mahmudiye İlçesinde olduğu gibi tarım ve hayvancılıktır.

 

 • Eskişehir’in Sarıcakaya İlçesi: Batıda Mihalgazi, kuzey batıda Bilecik, doğudan Ankara, güneyde Merkez İlçe ve kuzeyde ise Bolu ile çevrili olan ilçenin nüfusu 5.353’tür. Halkının geçim kaynağı meyve ve sebze üretimidir.

 

 • Eskişehir’in Mihalgazi İlçesi: Batı ve kuzeyinde Bilecik, doğuda Sarıcakaya İlçesi ve güneyinde de Merkez İlçe ile çevrili olan Sarıcakaya ilçesinin nüfusu 3.699’dur. Halkın geçim kaynağı Sarıcakaya’da olduğu gibi sebze ve meyve üretimidir. Mihalgazi Eskişehir kiralık daire fiyatları hakkında bilgi almak için ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

 • Eskişehir’in Seyitgazi İlçesi: Kuzeydoğuda Mahmudiye, batıda Kütahya, doğuda Çifteler ve Han, güneyde Afyon ve kuzeyde Merkez ilçe ile çevrili olan Seyitgazi ilçesinin nüfusu 15.783 olup, geçim kaynakları da tarım ve hayvancılıktır.

 

 • Eskişehir’in İnönü İlçesi: Güneyde Kütahya, kuzeyde Bilecik, doğuda merkez ilçe çevrili olan İnönü ilçesinin nüfusu 7.230’dur. En önemli geçim kaynakları ise tarım ve hayvancılıktır.

 

 • Eskişehir’in Odunpazarı İlçesi: Eskişehir’in tarihi Odunpazarı ilçesi İlin güney tepelerinde yer alıyor. İlginç bir hikayesi de bulunan bu ilçenin nüfusu 365.764’tür. Odunpazarı Eskişehir kiralık müstakil ev seçeneklerimizi inceleyerek hayal ettiğiniz evi bulabilirsiniz.

 

 • Eskişehir’in Alpu İlçesi: batıda Merkez İlçe, güneyinde Mahmudiye, doğuda Beylikova, kuzeyde Ankara ve kuzey batıda da Sarıcakaya ile çevrili olan Alpu ilçesinin nüfusu 12.757 olup, geçim kaynakları ağırlıklı orman, hayvancılık ve tarımdır.

 

 • Eskişehir’in Tepebaşı İlçesi: Eskişehir kent merkezinin kuzey batı ve kuzeyinde bulunan Tepebaşı ilçesinin nüfusu 296.704, yüzölçümü de 976.350’dır. Eskişehir Tepebaşı kiralık daire arayanlar için 43 mahalle bulunuyor.

 

Eskişehir’de yer alan diğer İlçeler ise şu şekilde;

 • Çifteler,
 • Günyüzü,
 • Mihalıççık,
 • Beylikova,
 • Han ve
 • Yazılıkaya Vadisi

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Eskişehir Kiralık Daire
Eskişehir Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Gaziantep Nizip Kiralık Daire
 • Gaziantep Nurdağı Kiralık Daire
 • Gaziantep Şahinbey 23 Nisan Mahallesi Kiralık Ev
 • Gaziantep Şahinbey 60. Yıl Mahallesi Kiralık Ev
 • Gaziantep Şahinbey 75. Yıl Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.