/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Malatyacancel

Malatya Kiralık Daire

araması için 245 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Malatya Kiralık Daire Seçeneklerini İncelerken İlin Hangi Özelliklerini Bilmek Gerekir?

 

Bir çoğumuz yaşamayı planladığımız veya hali hazırda yaşadığımız ile ait çok fazla bilgiye sahip değilizdir. Aslında yaşayacağımız ile ait belli özellikler hakkında detaylı bilgi almamız kendimize en doğru yaşam alanını oluşturabilmemiz açısından oldukça faydalıdır. O halde Malatya kiralık daire aramaya başlarken aynı zamanda ile ait özelliklere de bir göz atmaya ne dersiniz?

 

Yaşadığımız veya yaşamayı planladığımız ilin hangi iller ile komşu olduğu, iklimi, ekonomik yapısı ve İlçelerinin hangileri olduğu gibi birtakım detayları bilmekte fayda vardır. Malatya; Elazığ, Adıyaman, Muş, Bingöl, Van çöküntü alanının güneybatı ucunda ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin de Yukarı Fırat Havzasında yer almaktadır. Çevresi batıda Kahramanmaraş, güneyde Adıyaman, kuzeyde Sivas ve Erzincan, doğuda da Elazığ ve Diyarbakır ile çevrilidir.

 

Malatya İlinin İklimi Nasıldır?

 

Malatya kiralık daire arayanlar Malatya’nın ikliminin de nasıl olduğunu merak edebiliyor. Eğer daha önce Malatya’da yaşamadıysanız, ilin ikliminin sert olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Malatya, Orta Anadolu ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu arasında yer alan bir ovadır. Denizden yüksek ve uzak olan Malatya’da kışları genellikle soğuk ve yağışlı, yazları ise kurak ve sıcak geçmektedir. Sert iklimine karşı bölgede yer yer İç Anadolu, Güneydoğu ve Doğu özelliklerini de görmek mümkün.

 

Malatya İlinin Ekonomik Yapısı Nasıldır?

 

Malatya, sosyo-ekonomik yapısı sebebi ile bölgesel bir cazibe merkezi ve önemli merkez durumundadır. Malatya ile özdeşlesen kayısı yetiştiriciliğinin de büyük katkısı sayesinde günümüzde ulaştığı ekonomik gelişim yadsınamayacak düzeydedir. Malatya İli açısından ilahi bir lütuf olarak da görülen kayısı, özellikle 1980'li yıllardaki dışa açık ekonomiye geçiş süreci içinde önemli bir ihraç ürünü olmuş ve Malatya’nın ekonomik gelişimine büyük ve gözle görülür bir katkı sağlamıştır. Hala da sağlamaya devam etmektedir. Buna ek olarak 2001 yılından sonra iller bazında sanayi sektörü ilk sırada gelmektedir. Sanayi sektörünü ticaret ve tarım sektörü de takip ediyor.

 

Malatya İlinin İlçeleri Nelerdir?

Malatya’da kiralık daire ararken hangi ilçesinde yaşamak istediğinize öncelikle karar vermeniz gerekiyor. Aramanızın çok daha kolay ve nokta atışı olabilmesi için sizlere Malatya İlinin İlçeleri ve özellikleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

 • Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi: Yüzölçümü 568 kilometrekare olan Yeşilyurt İlçesinde TÜİK verilerine göre toplam 267.365 nüfus bulunuyor. Malatya Yeşilyurt kiralık daire arayanlar için önemli soruların başında ise ilçeden Malatya’ya ulaşımın nasıl sağlandığı oluyor. Yeşilyurt İlçesinin Malatya’ya uzaklığı ise sadece 9 kilometre. Özel minibüsler ve belediye otobüsleri ile rahatlıkla merkeze ulaşım sağlanabiliyor. Genelde dağlık bir araziye sahip olan Yeşilyurt ilçesi toplamda 82 mahalleden oluşuyor. Eğer sizde Malatya Yeşilyurt kiralık daire seçeneklerine bakıyorsanız tercihlerinizi bu 82 il arasından yapabilirsiniz.

 

 • Malatya’nın Hekimhan İlçesi: Yüzölçümü 1.844 kilometrekare olan Hekimhan İlçesinde TÜİK verilerine göre toplam 22.181 nüfus bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise Yeşilyurt İlçesinden biraz daha fazla. Malatya’ya 85 kilometre uzak olan ilçenin merkezine bağlı olarak toplamda 64 mahalle muhtarlığı bulunuyor. İlçe ile Malatya arasındaki bağlantıyı ise Malatya-Sivas karayolu olarak da kullanılan asfalt yol sağlıyor. İlçenin ulaşımında daha çok demir yolu kullanılıyor. Hekimhan İlçesi özellikle maden cevheri nakliyatı ve yolcu taşımacılığında önemli bir yere sahiptir. Hekimhan Garı maden cevheri nakliyatı açısından Türkiye’nin 11. Garıdır. Malatya Hekimhan’da kiralık daire arıyorsanız ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

 • Malatya’nın Doğanşehir İlçesi: Yüzölçümü 1.290 kilometrekare olan Doğanşehir İlçesinde TÜİK verilerine göre toplam 41.006 nüfus bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 58 kilometredir.

 

 • Malatya’nın Yazıhan İlçesi: Yüzölçümü 618 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 15.297 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 40 kilometredir. İlçenin Merkez olmak üzere 33 mahallesi ve bir de belediyesi vardır.

 

 • Malatya’nın Pütürge İlçesi: Yüzölçümü 1.181 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 17.986 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 73 kilometredir.

 

 • Malatya’nın Arapgir İlçesi: Yüzölçümü 964 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 11.041 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 120 kilometredir. Malatya’da kiralık daire arayanlar için toplamda 63 mahallesi olan Arapgir İlçesi de değişik bir seçenek olabilir.

 

 • Malatya’nın Arguvan İlçesi: Yüzölçümü 1037 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 9.038 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 64 kilometredir. İlçenin bir belediyesi, 73 mezrası, Yoncalı olmak üzere bir beldesi, 4 mahallesi ve 46 köyü bulunuyor. Arguvan İlçesine ait Malatya kiralık daire sahibinden veya emlakçıdan seçenekleri için sayfamızda yer alan ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

 • Malatya’nın Doğanyol İlçesi: Yüzölçümü 233 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 4.720 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 91 kilometre olarak belirlenmiş. Malatya Doğanyol kiralık daire arayanlar için İlçenin 26 mezrası, 16 mahallesi ve 1 belediyesi bulunuyor.

 

 • Malatya’nın Darende İlçesi: Yüzölçümü 1.363 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 28.978 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya uzaklığı ise 112 kilometre. Malatya Darende kiralık daire arayanlar için ilçede; 43 köy, 7 belediye ve 15 mezra bulunuyor.

 

 • Malatya’nın Akçadağ İlçesi: Yüzölçümü 1.193 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 32.260 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya 32 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Malatya Akçadağ kiralık daire arayanlar için ilçede; 3 belediye, 9 mahalle, 169 mezra ve 72 köy bulunuyor.

 

 • Malatya’nın Kale İlçesi: Yüzölçümü 192 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 2.975 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

 

 • Malatya’nın Kuluncak İlçesi: Yüzölçümü 681 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 8.885 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya 110 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

 

 • Malatya’nın Battalgazi İlçesi: Yüzölçümü 213 kilometre olan ilçenin TÜİK verilerine göre toplam 297.8061 nüfusu bulunuyor. Malatya’ya 9 kilometre uzaklıkta yer alan ilçenin ulaşımı ise oldukça kolay bir şekilde özel minibüs ve belediye otobüsü ile yapılabiliyor. Malatya Battalgazi kiralık daire seçenekleri için sayfamızda yer alan ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Malatya Kiralık Daire
Malatya Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Manisa Akhisar Kiralık Daire
 • Manisa Salihli Cumhuriyet Mahallesi Kiralık Daire
 • Manisa Salihli Kiralık Ev
 • Manisa Şehzadeler Alaybey Mahallesi Kiralık Ev
 • Manisa Şehzadeler Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.