/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Damalcancel

Ardahan Damal Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Damal Kiralık Konut Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Damal kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Damal, Ardahan’ın il merkezine 42 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. İlçenin genel özelliği, yerel halkının Dadali Türkmenlerinden oluşmasıdır. Aynı zamanda dağlarında beliren Atatürk silüeti ile ünlenmiştir. Her yıl Haziran’ın 15’i ile Temmuz’un !5’ine kadar saat 18.00’den itibaren Karadağ sırtlarında Atatürk’ün silüeti yaklaşık 20 dakika boyunca net bir şekilde izlenebilmektedir. Bu tarihlerde Atatürk’ün İzinde-Gölgesinde Damal Müzik Şenlikleri düzenlenmekte ve binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ardahan’ın en az nüfusa sahip olan bu ilçede gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde diğer şehirlerden ziyaretçi kazanmakta ve ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. 2001 yılında Japonya’da düzenlenmiş olan en iyi yerel kıyafetler yarışmasında, Damal Halk Eğitim Müdürlüğü usta öğreticilerin yaptığı ‘’Damal Türkmen Bebeği’’ birinci seçilerek ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil etmiştir.

Damal Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Coğrafyası

Damal Ardahan il merkezinden sadece karayolu ile ulaşım sağlanabilen bir ilçedir. Dolayısıyla ulaşım imkanları oldukça sınırlıdır. Damal kiralık konut arayanlar için ilçenin çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şunlardır;

 • Doğusunda Gürcistan ve Çıldır,

 • Batısında Hanak,

 • Güneyinde Hanak,

 • Kuzeyinde Posof İlçeleri ile komşudur.

İlçenin Gürcistan’a toplam 74 kilometre kara sınırı bulunmaktadır. Yüzölçümü 329 kilometrekare, nüfsuu 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.802 kişidir. Bu nüfusun yüzde 56,62’si erkek, yüzde 43,38’i kadındır. İlin en az nüfusa sahip ilçesi konumundadır. Damal Serhat Mahallesi kiralık daire arayanlar için yörede karasal iklim hüküm sürmektedir. Yaz mevsimi serin, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yıllık en düşük sıcaklık (-) 30 – 35 dereceye kadar düşmektedir. İlçe sınırlarında iki adet çay; Çikora ve Bağırsay Çayı geçer. Plato görünümüne sahip bir araziye kurulmuştur. Bölge ilkbahardan sonbahara kadar yeşil çayır görüntüsündedir.

Damal Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe İdari Yapısı

İlçe Cumhuriyetin kuruluşundan sonra nahiye olarak sırasıyla Posof, Ardahan, Hanak İlçelerine bağlanmıştır. Ardahan’ın il olmasından sonra ilçe statüsüne yükseltilmiştir. İlçe idari yapısında 12 köy ve 8 mahalle bulunmaktadır. Damal kiralık konut tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır;

 • Ata Mahallesi,

 • İnönü Mahallesi,

 • Mustafa Kemal Mahallesi,

 • Konuk Sever Mahallesi,

 • Çaybaşı Mahallesi,

 • Serhat Mahallesi,

 • Cumhuriyet Mahallesi,

 • Kalender Mahallesidir.

Sizde aradığınız evi bölgenin güvenilir emlakçıarından ya da sahibinden Ardahan Damal Mustaka Kemal kiralık daire gibi en fazla nüfusa sahip olanlardan başlayarak listeleme sayfamızı inceleyerek tercihinizi kolaylaştırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Damal Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.