/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulukışlacancel

Niğde Ulukışla Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ulukışla Kiralık Konut Bakanlara Semt Hakkında Önemli Bilgiler

Ulukışla kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Ulukışla, Türkiye Cumhuriyeti’nin Niğde iline bağlı bir yerleşim birimidir. Niğde, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Altı ilçeden meydana gelen bu şehrin en büyük dördüncü semti ise Ulukışla’dır. Ulukışla kent nüfusunun yaklaşık olarak %6.38’ine ev sahipliği yapmaktadır. Çiftehan Çayı Vadisi üzerine kurulmuş olan ilçenin ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Elma, arpa, patates, buğday, üzüm ve şeker pancarı üretimi yaygındır. Tüm bunlara ek olarak semtte tuğla ve kiremit fabrikaları bulunmaktadır. İlçede yer alan altın, gümüş, çinko, demir ve kurşun yatakları ise yeni yeni değerlendirilmeye başlanmıştır. Eski ismi Şücaeddin olan semt, merkezi karayollarının kavşak noktasında yer almaktadır.

Ulukışla Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Konumu ve İklimi

Ulukışla kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin veya böyle bir arayış içerisinde olanların ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. Zira bir bölgenin coğrafyası o bölgedeki konut tipinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuda belirleyici bir role sahiptir. Ulukışla ilçesi, 1502 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin denizden yüksekliği, daha bilinen ve klasik bir ifade ile rakımı 1427 metredir. İlçe, Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’nin kesiştiği noktada yer almaktadır. Semtin doğusunda Adana, güneyinde mersin, batısında Konya’ya bağlı Eregli ilçesi, kuzeyinde ise Niğde’nin semtleri olan Bor ve Çamardı yer almaktadır. İlçe Bolkar Dağları’nın bulunduğu yörededir. Semtte bir geçiş iklimi görülmektedir. Bu sebeple de yazlar serin ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Yağış yoğunluğu ilkbahar ayındadır. Başka il veya ilçelerden gelerek bölgeye yerleşmeyi düşünenlerin, Ulukışla kiralık daire arayanların iklim koşullarını göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Ulukışla Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu

01 şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, Niğde ilinin nüfusu 364.707 kişiye ulaşmıştır. Onun en kalabalık ilçesi olan Ulukışla’da ise 23.252 kişi ikamet etmektedir. Nüfus cinsiyetlere oldukça dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Bölgedeki popülasyon eğrisine bakıldığında son yıllarda ciddi bir artışın meydana geldiği kolaylıkla söylenebilir. İlçenin nüfus artış hızı %20’nin üstündedir. Niğde Ulukışla kiralık ev seçecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış mahallelerden birkaçında arayışlarını yoğunlaştırmayı düşünebilirler:

  • Kemal Paşa Mahallesi 
  • Alpağut Mahallesi
  • Doğu Mahallesi
  • Çövek Mahallesi
  • Kadılar Mahallesi
  • Mısırlı Mahallesi
  • Mehmet Paşa Mahallesi
  • Ballık Mahallesi

Eğer Ulukışla kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Ulukışla kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ulukışla Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.