/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seyhancancel

Adana Seyhan Kiralık Daire

araması için 498 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seyhan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Yol Rehberi

Ev arayışlarınızda günler süren internet araştırmalarına son veriyoruz. Seyhan kiralık daire arayan vatandaşlarımız için detaylı bir rehber hazırladık. İlçe hakkında hazırlamış olduğumuz nüfus, iklim, konut kira piyasası ile ilgili hazırlamış olduğumuz içeriğe göz atarak istediğiniz evi kolaylıkla bulabilirsiniz. Adana şehir merkezi içerisinde yer alan Seyhan ilçesi, Adana nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 35’ini içerisinde barındırmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık beşinci metropol statüsüne sahip olan Seyhan kiralık daire arayışında olan vatandaşların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Önemli iş ve kültür merkezi olan ilçe, Büyük Saat, Ulu Cami, Sabancı Merkez Camii, Ramazanoğulları Konağı, Tepebağ Mahallesi, Seyhan Kültür Merkezi, Sabancı Kültür Merkezi gibi önemli kültür merkezlerini içerisinde barındırmaktadır. Kuzeyinde; Çukurova, güneyinde; Karataş, batısında; Tarsus, doğusunda Yüreğir bulunan ilçenin bulunduğu alan Seyhan Irmağı’nın taşıdığı alüvyonlardan oluşmaktadır. Akdeniz ikliminin etkisi altında olan ilçedeki en yüksek sıcaklıklar 1958 yılının Ağustos ayında görülmüştür.

 

Seyhan Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Nisan verilerin Seyhan ilçesinde 303 bin 583 konut ve 74 bin 784 iş yeri bulunuyor. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayı ortalaması, 3,86’dır. Adana Seyhan kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan dairelerin ortalama metrekare alanı 140 metrekare olmakla birlikte, metrekare başına düşen birim kira değeri 8 TL’dir. Ortalama konut kiralarının 1.099 olduğu ilçede konut tipine göre kira dağılımı şu şekildedir.

 

 • 1+0: 35 metrekare – 686 TL
 • 1+1: 75 metrekare – 1.200 TL
 • 2+1: 120 metrekare – 980 TL
 • 3+1: 165 metrekare - 1.165 TL
 • 4+1: 220 metrekare - 1.608 TL
 • 4+2: 280 metrekare - 2.349 TL
 • 5+1: 250 metrekare - 2.088 TL

 

Seyhan Kiralık Daire Arayışındaki Vatandaşlar İçin Mahalle Bilgisi

2018 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre toplam nüfusu 793 bin 480 olan ilçe nüfusunun yüzde 49,64’ü (393 bin 872) erkek, yüzde 50,36’sı (399 bin 608) kadındır. Seyhan kiralık daire arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği 96 mahallenin 74 tanesi merkez bölgede yer almaktadır. Bu mahallelerden bazıları: Gülbahçesi Mahallesi, Pınar Mahallesi, Gürselpaşa Mahallesi, Tellidere Mahallesi, Dağlıoğlu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Sümer Mahallesi, Ova Mahallesi, Akkapı Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Onur Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Barış Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Reşatbey Mahallesi, Sarıhamzalı Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Narlıca Mahallesi, Uçak Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Ziyapaşa Mahallesi, Yeşilevler Mahallesi, Demetevler Mahallesi, Döşeme Mahallesi, Koza Mahallesi ve en çok konut aranan yerlerden biri olan Adana Seyhan Denizli Mahallesi kiralık ev seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Seyhan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Sağlık Kurumları Bilgisi

Seyhan kiralık daire arayışında olan vatandaşların bu bölgeyi tercih etmelerindeki destekleyici unsurlardan biri, bölgedeki gelişmiş sağlık imkanlarıdır. İlçede, Acıbadem Hastanesi, Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ortopedia Hastanesi, Çukurova Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, Galleria Kulak Burun Boğaz Merkezi, Sevgi Göz Merkezi, Seyhan Tıp Merkezi, Ziyapaşa Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi, Çukurova Cerrahi Tıp Merkezi, Adana Kardiyoloji Tıp Merkezi başta olmak üzere devlet ve özel olmak üzere birçok sağlık kurumu yer almaktadır. Sizler de aradığınız evi en hızlı ve kolayca bulabilmek için bölgedeki emlakçıdan ya da sahibinden Adana Seyhan’da uygun kiralık ev seçeneklerini incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Seyhan Kiralık Daire
Adana Seyhan Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Adana Yüreğir Kiralık Daire
 • Adana Kiralık Daire
 • Afyonkarahisar Merkez Kiralık Ev
 • Afyonkarahisar Kiralık Ev
 • Amasya Merzifon Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.