Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Şanlıurfa Kiralık Ev

araması için 183 ilan bulundu
search
Şanlıurfacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şanlıurfa Kiralık Konut Arama Rehberi

Şanlıurfa Kiralık Konutlar Hakkında Bilgiler

Şanlıurfa kiralık konut ararken dikkat edilecekleri ve kiralık dairede yaşamanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Şanlıurfa'da kiralık konut bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Şanlıurfa'da çok önemli bir kriter oluyor.

Yapılan araştırmalara göre; Şanlıurfa ili, kiralık dairede yaşamak isteyenler için en çok tercih edilen iller listesinde üst sıralarda yer alıyor. 

Şanlıurfa; doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır illeri ve güneyde Suriye ile sınır komşudur.

Yapılan araştırmalara göre; Şanlıurfa ili, kiralık konutta yaşamak isteyenler için en çok tercih edilen iller listesinde üst sıralarda yer alıyor. Şanlıurfa Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehridir.

Şanlıurfa'da Kiralık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Şanlıurfa kiralık ev tercih edecekler için, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmaları adına yapılan araştırmalar sonucunda;

Şehirde yaşayanların geçim kaynağı başta tarım olmak üzere hayvancılık, turizm ve sanayi ürünleridir. Harran Ovası'da başta olmak üzere toprakları oldukça verimlidir. Hayvancılık olarak küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır.  

Şanlıurfa Kiralık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2022 Yılı Ocak ayı TÜİK Verilerine göre Şanlıurfa ili nüfusu 2.143.020 kişiye ulaşmıştır. Şehir nüfusu Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehridir. Kent nüfusunun %49,6’sı kadın, %50,4’ü erkektir. Nüfusu bir önceki yıla göre 27.764 kişi artmıştır. Ortalama 20 yaş ile ülkenin dinamik şehirlerinin başında gelir. İlin yüzölçümü 19.242 km2dir. İlde km2’de 111 kişi yaşamaktadır. Hanehalkı 3,37 kişi olarak hesaplanmıştır. Şanlıurfa kiralık daire tercih edecekler, oldukça hareketli bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalacaklardır. 

Şanlıurfa'nın İlçeleri 

Şanlıurfa'da 5’i merkez olmak üzere, 13 ilçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelere bağlı 1438 mahalle bulunmaktadır. Nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesi Karaköprü iken, Bozova’da nüfus oranı en düşük artışa uğrayan ilçesidir.

Şanlıurfa'da kiralık ev bulabileceğiniz 15 ilçe şu şekildedir: 

 

- Akçakale

- Birecik

- Bozova

- Ceylanpınar

- Eyyübiye

- Halfeti

- Haliliye

- Harran

- Hilvan

- Karaköprü

- Siverek

- Suruç

- Viranşehir

Şanlıurfa Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Şanlıurfa'da uygun fiyatlı kiralık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

 

EmlakJet Bölge Verilerine göre, 

 

- Şanlıurfa'da kiralık evlerin ortalama büyüklüğü 160 metrekare civarındadır. 

- Metrekare birim fiyatı 13 Türk Lirası iken 

- Evlerin ortalama kiralama fiyatı 2.045 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Ayrıca,

 

- 1+1 odalı, 70 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 1.587 Türk Lirası,

- 2+1 odalı, 110 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 1.540 Türk Lirası,

- 3+1 odalı, 175 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 1.997 Türk Lirasından kiraya sunulmaktadır.

 

Ancak bu rakamlar, ortalama verilerdir. Evi kiralamadan önce, ortalama olarak ne kadar süre yaşayacağınızı, kaç kişi ve hangi şartlarda yaşam sürdüreceğinizi belirleyerek arama yapmanızı öneririz. Seçtiğiniz evin konumuna, ulaşım imkanlarına, yer aldığı cephesine, bina yaşına gibi etmenlere göre değişebileceği unutulmamalıdır. Emlakçıdan ya da sahibinden Şanlıurfa Kiralık Konut fiyatlarına Emlakjet.com’dan daha detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satılık ev ilanlarında yeni kriter

Satılık ev ilanlarında yeni kriter

31 Mart 2023

“Ramazan’ı Yeni Evinde Geçirmek İstey...

“Ramazan’ı Yeni Evinde Geçirmek İstey...

30 Mart 2023

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

17 Mart 2023

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

17 Mart 2023

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

10 Mart 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.