/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sebencancel

Bolu Seben Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Seben Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Seben kiralık konut arayanların, işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar çok farklı birçok konuya değindik. Seben, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu iline bağlı bir ilçedir ve bölgenin batı kısmında yer almaktadır. Bolu dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve semt kentin en gelişmiş sekizinci semtidir. Kent nüfusunun yaklaşık %1.68’ine ev sahipliği yapan ilçe, doğal güzellikleri ve çok eskilere dayanan geçmişi ile şehrin en önemli yerleşim birimlerinden biridir. Seben ilçesi, elması ile meşhurdur. Semtin ismini yakınlarında bulunan Seben Dağı’ndan aldığı rivayet edilmektedir. Bir başka rivayete göre de bölgede yetişen semen çiçeğinin ilçeye ismini verdiği düşünülmektedir.

Seben Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin yerleşiminden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu nedenle Seben kiralık daire düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerinden, iklim yapısından ve doğal güzelliklerinden bahsedeceğiz. Eğer şehir dışından geliyorsanız, yazının bu kısmına bilhassa dikkat edin. İlçe, 817 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve kentin en geniş yerleşim birimlerinden biridir. Tüm bunlara ek olarak, semtin denizden yüksekliği, daha bilinen bir ifade ile rakımı yaklaşık 750 metredir. Bölge, kentin rakımı en yüksek bölgelerinden biridir. Kiraz Dağı’nın yanına konumlanmış olan semt, 1400 metrelik yüksekliğe sahip yaylalar ile çevrilidir. Bu nedenle yayla turizmi yapılmaktadır. Özellikle Gerenözü ve Kızık Yaylaları çok meşhurdur. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de hemen her mevsim yağış almaktadır.

Seben Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Tarihi Hakkında Kısa Bilgi

Seben kiralık ev arayanların bölge hakkında mutlaka bilgi sahibi olmaları gereken konulardan biri de ilçenin tarihidir. Kent merkezinden tam elli dört kilometre uzakta bulunan semtin çok eskilere dayanan bir geçmişi vardır. İlçenin doğusunda yer alan Kıbrıscık, batısında Mudurnu, kuzeyinde ise Bolu Merkez yer almaktadır. Kısacası kent tam bir kavşak noktasında bulunmaktadır. Bu durum, bölgede birçok farklı kavmin bir arada yaşamasını sağlamıştır. İlçede ilk yerleşim neolitik çağda başlamıştır. Semtte, Hititler, Frigler, Persler, Büyük İskender, Romalılar ve Bizans İmparatorluğu hüküm sürmüştür. Selçuklular ise ilçede uç beylikler kurarak semtin iskan olmasını sağlamıştır. Tüm bunlara ek olarak Seben ilçesi, Yıldırım Byeazıd döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. O tarihten sonra Bolu’ya bağlı bir nahiye görevi görmüştür.

Seben Kiralık Konut Bakanlara Demografi Bilgisi

Seben ilçesinin nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 5250 kişiye ulaşmıştır. İlçede ikamet edenlerin 2504’ü erkek, 2746’sı ise kadındır. Daha açık bir ifade ile Seben’de yaşayanların %47’si erkek, %53’ü ise kadındır. 2007 yılından sonra düşme eğiliminde olan ilçe, 2017 yılından sonra artış göstermeye başlamıştır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı ise %0.46 olarak hesaplanmıştır. İlçe, iki mahalle ve yirmi dokuz köyden oluşmaktadır. Bu köylerin ikisi dağ yirmi üçü ise vadi köyüdür. Bolu Seben kiralık daire tercih etmeyi planlayanlar aşağıda ismi verilen mahallelerden birini tercih edebilirler. Mahalleler ve köyler , gelişmişliklerine göre sıralanmıştır:

 • Çarşı Mahallesi

 • Keskinli Mahallesi

 • Alpagut Köyü

 • Bakırlı Köyü

 • Çeltikdere Köyü

 • Ekiciler Köyü

 • Hocaş Köyü

 • Kabak Köyü

 • Kızık Köyü

 • Susuz Köyü

 • Tepe Köyü

Eğer Seben Kiralık Konut düşüncenizden eminseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Seben kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilir, kendinize en uygun ilanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Seben Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.