/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yalıhüyükcancel

Konya Yalıhüyük Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yalıhüyük Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yalıhüyük kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Yalıhüyük Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yalıhüyük ilçesi geçmiş dönemlerde Bozkır ilçesine bağlı bir belde iken 1972 yılında belediye teşkilatlanması 1990 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçenin kuzeyinde Seydişehir ilçesi, güneyinde Ahırlı ilçesi, batısında Akseki ilçesi, doğusunda ise Bozkır ilçesi yer almaktadır. Yalıhüyük kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe engebesiz bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlçenin yakınlarında yer alan Suğla Gölü ilçe için oldukça önemlidir. Yalıhüyük kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin güney kesimlerinde yer alan Gölcük Yaylası’nın yaylacılık faaliyetlerinde oldukça önemli olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede irili ufaklı birçok önemli yayla yer almaktadır. Bu yaylalardan başlıcaları:

  • Yirce Yaylası
  • Sarnıç Yaylası,
  • Mutlu Yaylası ve 
  • Gölcük Yaylası’dır.

 İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yer alan Suğla Gölü’nün çekilmesi ile birlikte ilçede ortaya çıkan tarım arazisi oldukça verimlidir. İlçede yer alan tarım arazilerinde buğday, nohut ve elma yetiştirilmektedir. İlçe ekonomisi için önemli olan bir diğer faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle et besiciliği şeklindedir. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiştir. Ancak ufak çaplı sanayi tesisleri bulunmaktadır. İlçede özel sektöre bağlı bir hububat paketleme fabrikası yer almaktadır. Teknolojinin ve sanayinin gelişmesi bölgede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin modernleşmesinde önemli bir rol oynamaktadır. İlçede yapılan faaliyetlerin modern tekniklerle yapılması ile birlikte ilçede yapılan faaliyetlerden alınan verim oldukça artmıştır.

Yalıhüyük Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 1.785’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,36’sını (881) erkek, yüzde 50,64’ünü (904) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yalıhüyük kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Yalıhüyük kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Arasöğüt Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Sarayköy Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya ilinin Yalıhüyük ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Yalıhüyük de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Yalıhüyük Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.