/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdarhisarcancel

Kütahya Çavdarhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çavdarhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin Semt Rehberi

Çavdarhisar kiralık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Çavdarhisar, Kütahya iline bağlı on üç ilçeden yalnızca biridir. Kütahya, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan önemli bir kenttir. Kent, İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer almaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan semtte ilk insan yerleşimi milattan önceki çağlarda başlamıştır. Çavdarhisar ilçesinin tarihi de çok eskilere dayanmaktadır. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar ilçede ilk yerleşimin milattan önce 3000’li yıllarda yapıldığını kanıtlamıştır. Semtte Aizanoi Antik Kenti bulunmaktadır. Bu şehir Frigyalıların kurduğu önemli bir yerleşim birimidir. Tıpkı Bergama, Efes ve Side gibi kentlerle çağdaştır.

Çavdarhisar Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok farklı alana etki etmektedir. Ilıman iklim koşulları ve rakımı az yerlerde ekonomi çok daha hızlı bir şekilde gelişir. Bundan da ekonomik durum etkilenir. Bu sebeple Çavdarhisar kiralık ev seçeceklerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Çavdarhisar,  Kütahya ilinin güneybatı hattında yer almaktadır. Semt, 298 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin rakımı yaklaşık olarak 1004 metredir. Daha açık bir ifade ile semtin denizden yüksekliği 1004 metredir. İlçe, ovalık bir arazi üzerine konumlanmıştır. Bazı kesimlerinde ise ormanlık araziler bulunmaktadır. Ege Bölgesi’nde yer almasına rağmen semtte İç Anadolu’ya özgü karasal iklim koşulları görülmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Kent merkezinden elli sekiz kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe daha önceleri Emet semtine bağlı bir yerleşim birimidir. Daha sonra 1990 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Çavdarhisar kiralık daire seçmeyi düşünenlerin bu gibi durumları düşünmeleri gerekmektedir.

Çavdarhisar Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu 

Çavdarhisar semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 6800’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %48.40’ı erkek,  %51.60’ı ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtin nüfusu 2007 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. 2017 yılından sonra ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bu artış bugün de devam etme eğilimindedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %5 civarındadır. Nüfus eğrisi bu sebeple pozitif yönlüdür. Kütahya Çavdarhisar kiralık ev düşünenler ilçeyi meydana getiren dört mahalleden en az birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Meydan Mahallesi (1086 kişilik nüfusa sahiptir. En kalabalık yerleşim birimidir.) 
  • Cereller Mahallesi
  • Kemaller Mahallesi
  • Yukarı Mahalle 

Eğer Çavdarhisar kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Çavdarhisar kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Çavdarhisar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.