/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Domaniçcancel
Kütahyacancel

Kütahya Domaniç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Domaniç Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Domaniç kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Domaniç ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin tarihi yönden önemli bir yeri vardır. Söğüt ile birlikte Domaniç bölgesinde Osmanlı Devleti kurulmuştur. İlçeye çok yakın bir yerde Hayme Ana Türbesi olduğundan ötürü her sene Çarşamba Köyü’nde Hayme Ana Şenlikleri yapılmaktadır. İlçedeki bir başka gelenek de her sene yapılan yağlı güreş şenlikleridir.

Domaniç Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Domaniç ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kütahya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 537 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 880 metredir. İlçe arazisi çoğunlukla dağlık ve ormanlık alanlar ile kaplı bir haldedir. Çam ve kayın ağaçları, ilçenin doğal bitki örtüsünü oluşturmaktadır. Domaniç’i farklı kılan özelliklerden belki de en önemlisi ilçede, dünya üzerinde başka bir yerde görülemeyen 40 farklı bitki türünün bulunmasıdır. Kütahya il merkezine 90 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Bursa il merkezine ise yalnızca 86 kilometre uzaklıktadır. 

Domaniç Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Domaniç günlük kiralık ev arayan okuyucularımız için ilçenin çoğu bölgesinde karasal iklim yaşanmaktadır. Bu da demektir ki yaz ayları kurak ve sıcak yaşanırken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin ekonomisinin büyük bir kısmını madencilik faaliyeti döndürmektedir. İlçede çıkarılan en yaygın maden linyittir. İlçe arazisindeki ormanlık alan fazlalığı sebebi ile tarım verimli bir şekilde yapılamamaktadır. Bu nedenle aileler kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bu faaliyette bulunur. Ancak son yıllarda hayvancılık, özellikle de balıkçılığa olan ilgi artmıştır. 

Domaniç Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Domaniç ilçesinde toplam 15.181 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,42’si kadın olup geride kalan %49,58’lik kadarını da erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılın nüfus verilerine göre, her ne kadar ilçe nüfusu uzun seneler düşüş göstermiş olsa da bu durum geçtiğimiz sene bir nüfus artışına dönmüştür. İlçenin güncel nüfus artışı %3,88 olarak tespit edilmiştir. 

Domaniç ilçesinde toplam 8 adet mahalle ve 32 adet de köy bulunmaktadır. Domaniç günlük kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Osmanlı Mahallesi,
  • Küçükler Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Ilıcaksu Mahallesi,
  • Hisar Mahallesi,
  • Hasantepe Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi I,
  • Cumhuriyet Mahallesi II.

Eğer siz de Domaniç Hisar Mahallesi kiralık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.