/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mazgirtcancel

Tunceli Mazgirt Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Mazgirt Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet, Mazgirt kiralık konut arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Mazgirt, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli ilinin güneydoğusunda Elazığ il sınırında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 45 kilometre uzaklıktadır. İlçede karasal iklimi yaşanmaktadır. Kış mevsimi yoğun kar yağışlı ve soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İlçe ekonomisinin büyük bir bölümünü tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Mazgirt kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Nazimiye ve Tunceli Merkez ilçesi,
 • Güneyinde Keban Barajı ve Elazığ il sınırı,
 • Batısında Pertek ilçesi ve Keban Barajı,
 • Doğusunda ise Elazığ ili ile komşudur. 

Mazgirt Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İlçede yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 7.778’dir. Bu nüfusun yüzde 45,60’ı kadın, yüzde 54,40’ı erkekten oluşmaktadır. Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 32 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Güneşdere Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Eltihatun Mahallesi,
 • Çarşıbaşı Mahallesi,
 • Kuşçu Mahallesi ve
 • Karabulut Mahallesidir. 

Mazgirt eşyalı kiralık daire ya da Mazgirt ucuz kiralık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 17’dir. 

Mazgirt Kiralık Konut Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tunceli’nin il genelinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 11 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 728 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, denize yakın ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tunceli Mazgirt sahibinden kiralık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Mazgirt Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.