/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gümüşhacıköycancel

Amasya Gümüşhacıköy Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gümüşhacıköy Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Kılavuzu 

Gümüşhacıköy kiralık konut ilanları arasında size en uygun olan evi bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Siz de bu ilanlar arasında dolaşırken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Gümüşhacıköy, Amasya’nın ilçelerindedir. İlin en batısında bulunur. Eski adı Hacıköy olan ilçe Gümüş Nahiyesi ile birleştirilmiştir ve adı Gümüşhacıköy olarak değiştirilmiştir. Yüzölçümü yaklaşık 654 kilometrekareden oluşan ilçenin rakımı 815 metre civarlarındadır. Doğudan Merzifon, güneybatıdan Hamamözü ilçeleri, kuzeyden Samsun, batıdan ve güneyden Çorum illeri ile çevrelenmiştir. Tavşan Dağı, Ereğli Dağı ve İnegöl Dağı bölgenin engebesin arttıran dağlardandır. Bölgenin doğu ve iç kısımları ise ovalıktır. İlçe Merzifon ilçesine 20 kilometre, Hamamözü ilçesine ise 25 kilometre uzaklıktadır. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve ılık geçer. Yüksek kesimler ise kar yağışlı ve soğuk geçer. 

Gümüşhacıköy kiralık konut arayanlar arasında ilçeye yeni yerleşecekler olabilir. Bu sebeple ilçe halkının geçim kaynakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçede tarım önemli bir yer tutar. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, ayçiçeği, tütün, kendir, şeker pancarı, elma ve baklagillerdir. İlçe sulama amaçlı 4 tane gölet bulunmaktadır. Bu göletler sayesinde sulu tarım alanları artar. İlçede ayrıca ip fabrikası, un fabrikası ve tütün basım evi de bulunur. Hayvancılıkta ise büyükbaş hayvancılık, arıcılık ve kümes hayvancılığı yaygındır. Sizde bu ilçeye taşınacaksanız ilçedeki ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. İlçeye kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirecekseniz ya da eşyalı bir ev arayışındaysanız Gümüşhacıköy eşyalı kiralık evler ile ilgili ilanlara sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Gümüşhacıköy Kiralık Konut Arayanların Bakabileceği Mahalle ve Köyler 

Gümüşhacıköy ilçesinin 1 belediyesi, 12 mahallesi ve 44 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Akpınar Köyü, Çitli Köyü, Kırca Köyü, Alören Köyü, Korkut Köyü, Derbentobruğu Köyü, Keçi Köyü, Kılıçaslan Köyü, Aşağıovacık Köyü, Karaali Köyü, Çetmi Köyü, Karacaören Köyü, Güplüce Köyü, Bacakoğlu Köyü, Kiziroğlu Köyü, İmirler Köyü, Dumanlı Köyü, Sallar Köyü, Bademli Köyü, Köseler Köyü, Balıklı Köyü, Güllüce Köyü, Pusacak Köyü, Beden Köyü, Güvemözü Köyü, Kuzalan Köyü, Çalköy Köyü, Konuktepe Köyü, Sekü Köyü, Ovabaşı Köyü, Çavuşköy Köyü, Koltuk Köyü, Yeniköy Köyü, Kağnıcı Köyü, Saraycık Köyü, Çiftçioğlu Köyü, Kızılca Köyü, Doluca Köyü, Kızık Köyü, Eslemez Köyü, Kutluca Köyü, Yazıyeri Köyü, Karakaya Köyü ve Sarayözü Köyüdür. Amasya Gümüşhacıköy kiralık evler bakabileceğiniz mahalleler ise;

 • Tekke Mahallesi,
 • Adatepe Mahallesi,
 • Ağcadede Mahallesi,
 • Irgat Mahallesi,
 • Artıkabat Mahallesi,
 • Çay Mahallesi,
 • Hacıyahya Mahallesi,
 • Saray Mahallesi,
 • Camikebir Mahallesi,
 • Cumara Mahallesi,
 • Şıhlar Mahallesi ve 
 • Yenicami Mahallesidir. 

Gümüşhacıköy Kiralık Konut Fiyatları 

Gümüşhacıköy ilçesindeki toplam konut sayısı 9.209’dur. Konut başına düşen kişi sayısı 2,29’dur. Bölgedeki işyeri sayısı ise 1.625’tir. İlçedeki evlerin alanları ortalama 142 metrekareden oluşur. Gümüşhacıköy kiralık konut fiyatları ortalama 648 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen konut kirası 6 Türk Lirasına denk gelir. Bu verilerin ortalama veriler olduğu unutmadan kendi kira bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İhtiyaç ve kriterlerinize uygun olan ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden satılık müstakil ev Gümüşhacıköy ilanlarına dilediğiniz yerde ve anda emlakjet.com üzerinden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gümüşhacıköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.