/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamolukcancel

Giresun Çamoluk Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamoluk Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Çamoluk kiralık konut arayanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Çamoluk, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir ilçedir. Giresun on altı farklı ilçeden meydana gelmektedir. Çamoluk ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık on ikinci yerleşim birimidir. İlçede yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık %2.15’ini temsil etmektedir. Çamoluk ilçesinden sonra Güce, Doğankent, Çanakçı gibi semtler gelmektedir. Çamoluk ilçesi, özellikle doğal güzellikleri ile ön plana çıkmış olan bir yerleşim birimidir. Bölgenin eski ismi Mindaval’dır. Mindaval ismi, ilçede ilk defa ikamet eden Galatlardan gelmektedir. Huzur vadisi anlamını taşımaktadır.

Çamoluk Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Çamoluk kiralık daire tercih etmeyi planlayanların ilk olarak bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçe, 401 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği ise yaklaşık 1120 metredir. Semt, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısı ile İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusu ve karadeniz Bölgesi’nin güneyind eyer almaktadır. Bu nedenle de adeta doğal bir geçit görevi görmektedir. Bu durum semtin jeopolitik önemini arttırmıştır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Dik yamaçlardan meydana gelen semtin merkezi ise düzlük üzerine kurulmuştur. İlçenin batısında Şebinkarahisar,  kuzeuinde Alucra VE Yağlıdere, doğusunda Gümüşhane ve güneydoğusunda Erzincan’a bağlı ilçeler vardır. Semtin en yüksek noktası Aktaşkıranı Tepesi’dir. Bu tepe yaklaşık 1899 metre yüksekliğindedir. İlçede, bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yarı kurak bir Karadeniz ikliminin görüldüğü söylenebilir. İlçede en sıcak ay Temmuz’dur. Ortalama 20 derece sıcaklıkta geçer. En soğuk ay ise -10 derecedir. 

Çamoluk Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre Çamoluk ilçesinin nüfusu 9759 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçee nüfusunun 5201’i erkek, 4558’i ise kadındır. Daha açık ve net bir ifade ile semt popülasyonunun %53’ü erkek, %47’si ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. 1990 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşan semtin popülasyonu 2013-2016 yılları arasında azalmış, daha sonrasında büyük bir artış meydana gelmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı bugün dahi %11.18 civarındadır. Bu rakam, il ortalamasının çok üstündedir. Çamoluk ilçesi sekiz mahalle ve bunlara ek olarak 18 köyden meydana gelmektedir. Bu mahalleleri biz, Çamoluk kiralık ev düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan mahalleyi seçerek, araştırmalarınızı o bölgede yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Kurtuluş Mahallesi 
  • Yazılar Mahallesi 
  • Köroğlu Mahallesi 
  • Karşıyaka Mahallesi 
  • Kurukol Mahallesi 
  • Dulundas Mahallesi 
  • Yuvacık Mahallesi 
  • Hürriyet Mahallesi 

Eğer Çamoluk kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Çamoluk kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çamoluk Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.