/static/img/logo.svg
search
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Satılık Konut

araması için 208.707 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Satılık Konut Bakanlara Tercih Rehberi 

Satılık konut arayışı içerisinde olanlar için, ev satın alma süreçlerinde rehber niteliği taşıyacak bir yazı hazırladık. Hiç şüphe yok ki, bir ev satın almak hayatımızda verdiğimiz en büyük ve en zor kararlardan biri. Ev arayışından başlayarak, bürokratik işlemlere uzanan süreç boyunca, aklınız sık sık karışabilir, verdiğiniz karardan emin olamayabilirsiniz veya aklınız diğer seçeneklerde kalabilir. Böyle zor bir duruma düşmemek için adım adım gitmekte yarar olacaktır.  Gelin, bir ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini birlikte irdeleyelim.

 

Satılık Daire Arayışında Ev Seçimi 

Ailenizle veya tek başınıza bir ev satın almaya karar verdiğinizde, öncelikli olarak yapmanız gereken şey konutun yer alacağı lokasyonu belirlemektedir. Eğer küçük bir şehirde yaşıyorsanız doğrudan ilçenizi seçebilirsiniz. Ancak büyük bir metropolde ikamet ediyorsanız veya etmek istiyorsanız, arama ölçeğini geniş tutmakta yarar olacaktır. Örneğin satılık daire İstanbul Avrupa Yakası başlangıç için güzel bir konum olacaktır. Ancak daha sonraki adımda, arayışınızı bir ya da birkaç ilçeye indirmeniz gerekecektir. Yukarıdaki örnekten devam edersek,  bir diğer basamakta arayışınızı satılık daire Beylikdüzü olarak sınırlandırabilirsiniz. Bu konuda nihai karara vardıktan sonra, EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan satılık konut ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. Araştırmalarınız sırasında gözünüze çarpan ya da beğendiğiniz evleri kaydetmeniz, daha sonra size kolaylık sağlayacaktır.  Bir sonraki adımda, beğendiğiniz evleri tercih etme olasılığınız en yüksek olandan en düşük olana göre listelemeniz gerekecektir.. Ayrıca sahibinden satılık daire düşünüyorsanız, aramanızda bu kritere göre hareket etmenizde yarar olacaktır. Bahsi geçen sıralamayı yaptıktan sonra ev ziyaretlerine başlayabilirsiniz. Satılık ev bakarken; ev ziyaretleriniz sırasında aşağıda maddeler halinde sıralanan soruları cevaplamanız işinizi kolaylaştıracaktır:

 

 • Evin lokasyonu beklentileri mi karşılıyor mu ? 
 • Dairenin ortalama kullanım alanı benim için veya ailem için yeterli mi? 
 • Satılık konut fiyatı bütçemi aşıyor mu? 
 • Bölgeye ulaşım olanakları nasıl?
 • Evin yakınlarında sağlık hizmetleri veren kurum ve kuruluşlar bulunuyor mu?
 • Konutun çevresinde kolaylıkla ulaşabileceğim alışveriş mekanları yer alıyor mu?
 • Dairenin bulunduğu binanın inşaat kalitesi nasıl? Depreme karşı güvencesi var mı?
 • Evde uzun sürebilecek, geniş çaplı bir tadilata gereksinim var mı? 
 • Baktığınız satılık daire  sosyal alanlara yakın mı? 
 • Konut bedeli, piyasa değerine uygun mu? 

 

Tüm bu sorulara cevap verdiğinizde, isteklerinizin karşılandığını görüyorsanız doğru yoldasınız. Hatta hayallerinizdeki eve ulaşmış bile olabilirsiniz. Ancak hızlı hareket etmemenizi ve iyice düşünmenizi tavsiye ederiz. Zira bir ev satın almak kolay bir karar değildir ve geri döndürülmesi de epeyce zordur.  Ancak kararınızdan eminseniz, harekete geçmekte sakınca olmayacaktır. Satılık konut arayışınızın en zorlu süreçlerinden biri de bürokratik işlemler olacaktır. Bu işlemler sırasında da aşağıdaki belirtilen öncüllere dikkat etmeniz gerekecektir:

 

 • Konut değerinin gerçekçi bir şekilde belirlendiğinden emin olun.
 • Daire üzerinde ipotek gibi bir kısıtlama varsa, kaldırılması gerektiğini ev sahibine iletin.
 • Satışı gerçekleşecek evde eğer kiracı varsa, satış sözleşmesinde bu durumu belirtin.
 • Satılık daire deprem sigortasına sahip olmayabilir, kontrol edin. 
 • Satış işlemlinin güvenilir bir şekilde gerçekleştiğinden emin olun.
 • Evin elektrik, doğalgaz, su gibi aboneliklerinin borçsuz olarak sonlandırıldığını kontrol edin.
 • Satın alma süreci sona erdikten sonra,  işlem belediyeye bildirilmeli ve ikametgah işleri halledilmelidir. 

 

Eğer  satılık konut arayışı içerisinde iseniz,  tercih ettiğiniz bir emlakçıdan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Anadolu Yakası satılık daire kelepir gibi ilanların dahi yer aldığı Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm İhal...

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm İhal...

18 Temmuz 2019

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

17 Temmuz 2019

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

17 Temmuz 2019

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

16 Temmuz 2019

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

12 Temmuz 2019

Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.