/static/img/logo.svg
search
İstanbulcancel

İstanbul Sahibinden Satılık Konut

araması için 674 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

stanbul Sahibinden Satılık Konut Bakanlara Yol Gösterici Bilgiler

Satılık daire arayışı EmlakJet ile çok kolay. İstanbul sahibinden satılık konut bakarken aynı zamanda il hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazıdan okuyabilirsiniz. 01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilin toplam nüfusu 15.067.724 kişiden oluşur. İstanbul bu nüfus ile Türkiye’nin en kalabalık şehridir. İl çok kalabalık olduğu için satılık ya da kiralık ev arayışı da oldukça yoğundur. 

 

İstanbul Sahibinden Satılık Konut Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler 

İstanbul satılık daire arayışında ev alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan biri satın alınacak evin gerçek değerini iyi araştırması ve ederinden fazla fiyat verilmemesidir. Ayrıca evin gerçek metrekaresinin ne olduğuna da dikkat etmelisiniz. Brüt ve net metrekare evin alanının belirtildiği iki farklı durumdur. Brüt metrekare evin tüm alanını kapsar. Yani evde kullanılamayacak alanları (kolonlar, merdiven boşlukları gibi.) da içine alır. Net metrekare ise bir evin içinde kullanabileceğiniz ve asıl bakmanız gereken metrekaredir. Brüt metrekare olarak gösterilen evlerde ev, kullanılan alanından daha yüksek gösterildiği için evin fiyatı da yükselir. Bu da bir eve değerinden fazla bir fiyat ödemenize sebep olur. Ayrıca alacağınız evin tapusunun da iyi kontrol edilmesi gerekir. Eve ilişkin bir ipotek veya haciz gibi problemler olup olmadığına dikkat edilmelidir. 

 

Emlak piyasası açısından ülkenin en değerli ili olarak göze çarpan İstanbul’da her yıl yatırım amaçlı pek çok daire alınıyor. Siz de eğer yatırım amaçlı bir ev alacaksanız evin semtinin gelecekteki durumunu iyi analiz etmelisiniz. Bu bakımdan Arnavutköy örnek verilebilir. İstanbul Havalimanına yakın olan ilçe bu havalimanının kullanıma açılmasıyla her geçen gün daha da tercih edilen bir bölge haline gelecektir. Ayrıca her semtin satılık daire fiyatlarının birbiriyle aynı olmadığını unutmamalısınız. Aynı özelliklere sahip olan iki farklı ev bulundukları semt dolayısıyla birbirlerinden çok farklı satış fiyatına ve kira getirisine sahip olabilirler. 

 

İstanbul Sahibinden Satılık Konut Bakabileceğiniz Bölgeler

Toplam 39 ilçe ve 964 mahallesi bulunan il aynı zamanda Anadolu yakası ve Avrupa yakası olarak ikiye ayrılıyor. En genel bölge olarak satılık daire İstanbul Avrupa Yakası ile Anadolu yakası arasında aranmaktadır. Okul ve iş yerlerine yakınlık da bu arayışta ilin hangi yakasından ev bakacağınızı etkileyen en önemli unsurlardandır. İstanbul’da ev fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. İlde en pahalı evlerin olduğu bölgeler Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer ve Bakırköy olarak karşımıza çıkar. Bu noktalar hem deniz kıyısında olmaları hem de merkezi olmaları sebebiyle tercih edilir. İldeki en ucuz evlerin olduğu bölgeler ise genellikle Esenyurt, Silivri, Arnavutköy ve Çatalca’dır. Bu evlerin fiyatlarının düşük olmasının sebeplerinden bazıları İstanbul’un merkezine uzak olmaları ile ulaşım imkanlarının kısıtlı ve zor olmasıdır. Bu sebeple ilde ulaşım olanaklarına olan yakınlık ev fiyatlarını oldukça etkilemektedir. Özellikle metro, marmaray ve metrobüs gibi ulaşım hatlarına yürüme mesafesinde olan evlerin değeri aynı semtteki diğer evlere göre oldukça yükselmektedir. Evlerin denize yakınlıkları ve deniz manzarası görüp görmedikleri de ev fiyatlarını oldukça etkilemektedir. İstanbul sahibinden satılık konut arayışında en çok tercih edilen başlıca ilçeler ise;

 

 • Beşiktaş, 
 • Şişli,
 • Beylikdüzü,
 • Ümraniye ve 
 • Zeytinburnudur.

 

İstanbul Sahibinden Satılık Konut Fiyatları 

İstanbul sahibinden satılık konut alacaklar bölgenin emlak piyasası iyi araştırılmalıdır. İldeki toplam konut sayısı 6.349.136’dır ve bu konutlarda yaşayan kişi sayısı yaklaşık 3,55’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre İstanbul’da evler ortalama 115 metrekareden oluşur. Ortalama konut fiyatı 429.295 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli ise 3.733 Türk Lirasında denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 21 yıldır. Bu da bir evin satış fiyatını kira yoluyla çıkarma süresinin 21 yıl olduğu anlamına gelir. Oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama satılık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

 

 • 1+0, 47 metrekare daire 232.603 TL
 • 1+1, 69 metrekare daire 271.584 TL
 • 2+1, 90 metrekare daire 302.400 TL
 • 2+2, 132 metrekare daire 409.068 TL
 • 3+1, 132 metrekare daire 539.220 TL
 • 3+2, 162 metrekare daire 489.726 TL
 • 4+1, 190 metrekare daire 1.141.330 TL
 • 4+2, 200 metrekare daire 648.600 TL
 • 5+1, 245 metrekare daire 1.551.585 TL
 • 5+2, 270 metrekare daire 1.247.400 TL
 • 6+1, 308 metrekare daire 2.355.584 TL
 • 6+2, 360 metrekare daire 2.761.200 TL

 

Bütçenize uygun olan evler EmlakJet sitesinde sizleri bekliyor. Aradığınız kriterlere en çok uyan evlere hemen ulaşmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire İstanbul Anadolu Yakası ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

17 Temmuz 2019

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

17 Temmuz 2019

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

16 Temmuz 2019

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

12 Temmuz 2019

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

11 Temmuz 2019

İstanbul Sahibinden Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.