/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Burdur Merkezcancel

Burdur Merkez Satılık Daire

araması için 32 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Burdur Merkez Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Burdur merkez satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Burdur Merkez Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Deniz seviyesinden 800 metre yükseklikte yer alan ilçe Burdur’un önemli ilçelerindendir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alıyor oluşu sebebi ile Akdeniz ılıman ikliminin görüldüğü bölgede tarım faaliyetleri ilçe ekonomisinde önemli yer kaplamaktadır. İlçenin güney kesimlerinde yükseklik azalmaktadır bu sebeple ilçenin güney kesimleri tarıma oldukça uygundur. Burdur merkez satılık daire arayan vatandaşlar ilçede yapılan tarım faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe içerisinde yer alan vadilerde narenciye, Antep fıstığı, pamuk, pirinç, kocayemiş, yabani zeytin tarımı yapılmaktadır. Ormanlık arazi bakımından zengin olan ilçenin iç kısımlarında bitki örtüsü çeşitlilik göstermektedir. İç kısımlara doğru gidildikçe; buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, mahlut, şekerpancarı, tütün, anason, keten, kendir, ayçiçeği, afyon, susam ve yerfıstığı, yonca, karınga, fıg, burçak tarım ürünlerinin yetiştirildiği görülmektedir. Akdeniz bölgesinde yer ilçe tarım ürünleri bakımından oldukça zengindir. İlçede yaşayan vatandaşlar tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Burdur Merkez Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

İlçe hakkında yapılan araştırmalar sonucunda bölgenin Antik Dönem’den bu yana yerleşim merkezi olarak kullanıldığı bilgisine ulaşılmıştır. Bölgede Paleotik Çağ’a ait bulgulara rastlanmıştır. İlçeye bağlı olan Hacılar Köyü’nde Milattan Önce 7 bin yıllarına ait çanak çömlek ve tanrıça figürlerine rastlanmıştır. Burdur satılık daire arayanlar ilçenin Frig, Roma, Bergama Krallığı ve Bizans uygarlıklarına ev sahipliği yaptığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Burdur merkez satılık ev arayan vatandaşlar ilçeye Türklerin ne zaman yerleştiği konusunda araştırma yaptıklarında ise bölgenin Selçuklular Dönemi’nde Türk hakimiyetine girdiği bilgisine ulaşmışlardır.

Burdur Merkez Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 113 bin 77’dir. Toplam nüfusun yüzde 50,98’ini (57 bin 643) erkek, yüzde 49,02’sini (55 bin 434) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Burdur merkez satılık daire tercihinde bulunacakların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 35 adet mahalle bulunmaktadır: Dere Mahallesi, Emek Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Hızır İlyas Mahallesi, İnönü Mahallesi, Karasenir Mahallesi, Kışla Mahallesi, Konak Mahallesi, Kuyu Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Menderes Mahallesi, Necati Bey Mahallesi, Özgür Mahallesi, Pazar Mahallesi, Recep Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sinan Mahallesi, Şeker Evleri Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Tepe Mahallesi, Üçdibek Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Zafer Mahallesi, Akın Mahallesi, Armağan İlci Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bozkurt Mahallesi, Burç Mahallesi, Cemil Mahallesi, Çeşmedamı Mahallesi, Değirmenler Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihinizi Burdur Merkez Mahallesi’nden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Burdur Merkez’de uygun fiyatlı satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Burdur Merkez Satılık Daire
Burdur Merkez Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Burdur Satılık Daire
 • Bursa Gemlik Eşref Dinçer Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Gemlik Hisar Mahallesi Satılık Ev
 • Bursa Gemlik Kumla Mahallesi Satılık Ev
 • Bursa Gemlik Kurşunlu Mahallesi Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.