/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Düzce Merkezcancel

Düzce Merkez Satılık Daire

araması için 603 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Düzce Merkez Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Düzce merkez satılık daire arıyorsanız konut arayışında bulunan diğer her kişi gibi, sizin de seçtiğiniz ilçe ya da bölge hakkında önceden bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ev arama sürecinizde daha emin adımlar ile ilerleyebilmeniz için, bu yazımızda Düzce Merkez ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Düzce Merkez Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Düzce Merkez ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Düzce iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 7.391 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 160 metre olarak tespit edilmiştir. Karadeniz Bölgesi'nin batı tarafında bulunan ilçede Karadeniz ikliminin karakteristikleri genel olarak hakimdir. Ancak batı tarafında bulunduğundan ötürü, Marmara Bölgesi'nde görülen Marmara ikliminin de bazı karakteristikleri görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,2 santigrat derece olarak ölçülmüştür. İlçenin üzerinde bulunduğu arazide bol miktarda ormanlık alan bulunmaktadır. Bu ormanlar oldukça iyi korunmuş bir haldedir. 

Düzce Merkez Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Kısa Bir Tarihçesi

İlçede görülen ve bilinen ilk insan yerleşimi, yaklaşık M.Ö. 1390 ila 800 seneleri arasında bölgeye hakim olan Hititlere aittir. 1323 senesinde, Orhan Gazi'nin bir komutanı olan Konuralp Bey ile Bizans Tekfurları arasında yapılan savaşlar ile Düzce Merkez ilçesi Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. 1869 senesinde kadar Kastamonu'ya bağlı olan Bolu-Göynük Kasabası'na bağlı bir bucak statüsünde idi. Ancak 1869 ya da 1870 seneleri içerisinde artık Bolu Sancağı'na bağlı bir kaza statüsüne geçti.

Düzce Merkez Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Düzce Merkez satılık konut düşünenler için ilçede toplam 240.633 kişi yaşamaktadır. Düzce ilinde bulunan en kalabalık ilçe konumundadır. İlçede yaşayan insanların %49,42'lik kısmını erkek nüfus oluştururken geriye kalan %50,58'lik kısmını kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede son on yıldan fazla bir süredir sabit ve düzenli bir şekilde bir nüfus artışı gözlemlenmektedir. Ancak söz konusu nüfus artışı, asla radikal atlamalar ile kendini göstermemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı, %2,33 olarak tespit edilmiştir. 

İlçe sakinlerinin neredeyse yarısı orta yaşlı nüfus grubuna aittir. İlçede yaşayan insanların eğitim düzeyi grafiğine göre, ilçede en sık ilkokul mezunlarına rastlanırken ikinci sırada lisans mezunları gelmektedir. Üçüncü sırada ortaokul mezunları, dördüncü sırada ise okur-yazar olmayan insanlar gelmektedir. Her ne kadar ilçedeki çoğu kişi Düzceli olsa da başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar en çok Sakarya, Ağrı, Bolu, Trabzon, Erzurum ve Zonguldak illerinden gelmektedir.

Düzce Merkez Satılık Daire Arayan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Düzce Merkez ilçesine bağlı olan toplam 67 adet mahalle ve 97 adet köy bulunmaktadır. Düzce Merkez satılık ev arayan okuyucularımızın tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Koçyazı Mahallesi,
 • Aziziye Mahallesi,
 • Beyciler Mahallesi,
 • Çay Mahallesi,
 • Azmimilli Mahallesi,
 • Kültür Mahallesi.

Eğer siz de Düzce Merkez sahibinden satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Düzce Merkez Satılık Daire
Düzce Merkez Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Düzce Satılık Daire
 • Edirne Enez Satılık Daire
 • Edirne Keşan Aşağı Zaferiye Mahallesi Satılık Ev
 • Edirne Keşan İspat Cami Mahallesi Satılık Ev
 • Edirne Keşan Yukarı Zaferiye Mahallesi Satılık Ev
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.