/static/img/logo.svg
search
Adıyaman Merkezcancel

Adıyaman Merkez Satılık Konut

araması için 168 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Adıyaman Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi binlerce ilan arasından kolaylıkla bulabilmesine yardımcı olmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Adıyaman Merkez satılık konut arayışında olanlar için ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklim özellikleri ve konut satış piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Adıyaman Merkez İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Tarihin en eski yerleşim yerlerinden birine ev sahipliği yapan Adıyaman Merkez İlçesi Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Eski adı 'Hısnımansür' olan Adıyaman bugünkü adını Cumhuriyet döneminde almıştır. 1954 yılından itibaren il statüsüne yükseltilerek il merkezi konumundadır. Adıyaman Merkez satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Çelikhan İlçesi,
  • Güneyinde Şanlıurfa İli,
  • Batısında Tut ve Besni İlçesi,
  • Doğusunda Kahta ve Samsat İlçesi,
  • Kuzeydoğusunda Sincik İlçesi,
  • Güneydoğusunda Atatürk Barajı ile çevrillidir. 

 

Toplam yüzölçümü 1702 kilometrekare olan ilçenin rakımı 669 metredir. İl plaka kodu 02 olan Adıyaman Merkez satılık konut arayışında olanlar için ilçe posta kodu 02000’dır. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 304.615 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,24’ü erkek, yüzde 49,76’sı kadından meydana gelir. Doğu Anadolu’nun sert ve karasal iklimi ile birlikte Güneydoğu Anadolu’nun ılıman Akdeniz iklimi ile kesiştiği alanda yer alan Adıyaman Merkez ilçesinin iklim özelliği çeşitlilik göstermektedir. 

 

Adıyaman Merkez Satılık Konut Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleleri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Adıyaman Merkez İlçesi idari yapısını 46 mahalle oluşturmaktadır. İl genelinde nüfusun yüzde 73’ü merkez mahallelerinde yaşamakta yüzde 27’si kırsal mahallelerde yaşamaktadır. Adıyaman Merkez satılık konut arayışında olanalrın tercih edebileceği mahallelerinden nüfusu fazla olanları şunlardır; Yeni Mahallesi, Altınşehir Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Siteler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sümerevler Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi, İmamağa Mahallesi, Kayalık Mahallesi, Yeni Sanayi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Alitaşı Mahallesi, Türkiye Petrolleri Mahallesi, Barbaros Hayrettin Mahallesi, Malazgirt Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Varlık Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Musalla Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Varlık Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Yunus Emre Mahallesidir. Adıyaman Akkonur satılık daireler gibi en çok tercih edilen ilanları inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Adıyaman Merkez Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre toplam 83.387 konut, 14.305 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı ortalaması 3,74 kişidir. Adıyaman il merkezinin bulunduğu ilçe olması sebebiyle kentleşmenin oldukça yaygın olduğu burada konut satış piyasasına bakıldığında genellikle çok katlı binalar görülmektedir. 

 

Adıyaman Merkez satılık konut almayı düşünenler için ilçe konut satış piyasasında ortalama daire alanı 160 metrekare, ortalama metrekare satış fiyatı 1.462 TL’dir. Bu konutların amortisman süresi ise 24 yıl olarak hesaplanmıştır. Adıyaman Cumhuriyet Mahallesi satılık daire arayışında olanlar gibi merkezi mahallelerde sahip olunan sosyal imkanlara göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 50 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 106.150 TL,
  • 2+1 118 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 173.460 TL,
  • 3+1 156 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 219.648 TL,
  • 4+1 210 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 306.600 TL’dir.

 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için en çok aranan ilanlardan hareketle bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Adıyaman Merkez Mimar Sinan Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta ...

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta ...

22 Ağustos 2019

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

21 Ağustos 2019

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

20 Ağustos 2019

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

20 Ağustos 2019

70 Bin Kişi Yeni Evine Taşınacak

70 Bin Kişi Yeni Evine Taşınacak

19 Ağustos 2019

Adıyaman Merkez Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.