/static/img/logo.svg
search
Ağrı Merkezcancel

Ağrı Merkez Satılık Konut

araması için 12 ilan bulundu

Ağrı Merkez Satılık Konut Arayanlara Kent Rehberi

Ağrı merkez satılık konut düşünenler için kenti daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda şehrin doğasından, emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya değindik. Gelin, Doğu Anadolu’nun en önemli illerinden biri olan Ağrı’yı birlikte daha yakından tanıyalım. İsmini kendi sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı’ndan alan kent 1927 yılında il statüsü almıştır. Ağrı’nın kuzeyinde Kars, kuzeybatısında Erzurum, güneybatısında Muş ve Bitlis, güneyinde Van, kuzeydoğusunda ise Iğdır illeri yer almaktadır. Doğu hattında İran ile sınır komşusu olan kent, 11.376 kilometrekarelik geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Denizden yüksekliği ise yaklaşık 1630 metredir.  Şehirde yapılan arkeolojik kazılar bölgeye yerleşimin MÖ 1300’lü yıllarda gerçekleştiğini kanıtlar niteliktedir. Bu bilgiden hareketle Ağrı’nın çok eskilere dayanan köklü bir geçmişi olduğunu da söyleyebiliriz.

Ağrı Merkez Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Ağrı merkez satılık daire arayışı içerisinde olanlar ve özellikle kent dışından gelere buraya yerleşecekler için, ilçede yürütülen ekonomik faaliyetler ve bu faaliyetlerin çeşitliliği önem arz etmektedir. Yerel halkın önemli bir bölümü tarım ve hayvancılık ile ilgilenmektedir. Buğday, arpa ve şeker pancarı üretiminin yaygın olduğu ilde, sulak alanlarda pamuk ve pirinç de yetiştirilmektedir. İklim yapısı sebebiyle, çayır ve meraların çokça bulunduğu kentte hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Bölge halkının ciddi bir bölümü koyun, keçi, manda ve sığır yetiştiriciliği ile ilgilenmektedir. Sanayi ve ticaret faaliyetleri ise kent merkezinde yoğunlaşmaktadır. Kent merkezinde irili ufaklı birçok imalathane ve atölye bulunmaktadır. Yem, tuğla, peynir, tereyağı, un fabrikaları bölgede yaşayanlara istihdam olanağı sağlamaktadır. 

Ağrı Merkez Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede toplam 539.657 kişi ikamet etmektedir. Kent genelinde kilometrekareye 47 kişi düşerken, bu sayı ilçe merkezinde 88’e yükselmektedir. Ağrı merkez satılık ev tercihinde bulunacaklar, aşağıdaki on yerleşim biriminden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilir:

  • Fırat Mahallesi 
  • 100. Yıl Mahallesi
  • Abide Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Kazım Karabekir Mahallesi
  • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
  • Sıtkiye Mahallesi
  • Yavuz Mahallesi
  • Gazi Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi 

Ağrı Toki’de satılık daire tercihinde bulunmayı düşünenlerin arayışlarına Fatih Mahallesi’nde devam etmesi gerekecektir. 3+1 ve 4+1 evlerin bulunduğu bu konut projesinde 141 adet konut bulunmaktadır. Bir diğer yandan Ağrı Batıkent satılık daire düşünenlerin de listenin üçüncü sırasında yer alan Abide Mahallesi’ni ziyaret etmeleri gerekmektedir. 

Ağrı Merkez Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verileri’ne göre,  kent merkezinde toplam 33.785 adet konut bulunmaktadır. Buna ek olarak,  7.035 adet iş yeri faaliyet göstermektedir. Hane başına düşen kişi sayısı ise 4.79’dur. Ağrı merkezde satılık daireler ortalama 152 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 863 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile Ağrı merkez satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen bir kişinin yaklaşık 131.176 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 16 yılda gerçekleşecektir. Ancak, ev bedelinin konutun yer aldığı konumdan ve konut tipinden etkileneceğini hatırınızca tutmanızda yarar olacaktır. Bu sebeple, bütçenizi istekleriniz ve beklentileriniz yönünde belirlemeniz daha iyi olacaktır. 

Eğer Ağrı merkez satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilde yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya Ağrı’da satılık daire Hürriyet Mahallesi gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

6 Ağustos 2019

Ağrı Merkez Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.